Генно модифіковані організми: з чим їх їдять?

Що таке ГМО? Чи у всіх продуктах харчування вони можуть бути? Наскільки вони шкідливі і яким чином їх синтезують? - всі ці питання залишаються відкритими. І перед тим як уважно досліджувати упаковку продукту на маркування “без ГМО”, варто знайти відповіді на ці питання.
 

Отже, генно модифіковані організми (ГМО) - це організми в ДНК яких втрутились, тобто додали геном іншого організму. В цьому випадку продукт має змінену структуру генів. Свого часу імпортери помідорів мали проблеми з його перевезенням, адже овочі втрачали свій привабливий вигляд, особливо шкірка. Щоб виправити ситуацію генна інженерія запропонувала цікаве рішення — пересадити у ДНК помідорів ген... черепахи. Результатом такого “поєднання” став помідор, шкірка якого була твердіша і менше зазнавала пошкоджень. Це яскравий приклад того, для чого модифікують ті чи інші продукти — в першу чергу, щоб отримати економічний зиск. ГМО не варто плутати з селекцією. Прищепити гілку груші до яблуні чи вивести новий сорт слив — це не генна інженерія, а результат тривалої і кропіткої праці біологів.

Вплив ГМО на організм людини

Досі ведуться дослідження щодо шкідливого впливу генно модифікованих продуктів. Найбільший ризик у тому, що наука не має чіткої відповіді щодо впливу ГМО на організм людини. Ми є першим поколінням, яке споживає генно модифіковані продукти і для того, щоб вивчити їх вплив, має змінитися кілька поколінь. Результат дії “змінених” продуктів на ДНК людини ми зможемо осягнути, коли подорослішають онуки теперішнього молодого покоління. Досліди про вплив ГМО проводять на тваринах, зокрема щурах.

ГМО у справжньому молоці та молочних продуктах бути не може!

Якщо проблема щодо впливу ГМО на людину досі не визначена, то про його наявність чи відсутність у певних продуктах можна говорити цілком аргументовано. Лише з генно модифікованих продуктів можна отримати такі ж. Наприклад, якщо висадити у ґрунт навесні генно модифіковану картоплю, то отримаємо врожай модифікованої картоплі. Те саме можна говорити про будь-які фрукти та овочі. Але натуральне цільне молоко ГМО містити не може. Адже, звідки тоді взятися молоку з ГМО? З генно модифікованої корови? Таких тварин наразі ні у світі, ні в Україні нема.

Державні стандарти

Зараз спостерігається масове маркування “Без ГМО” всіх продуктових і промислових товарів. Це дуже дивує споживачів й викликає недовіру, адже які ГМО можуть бути в питній воді? Це не рекламних хід чи примхи виробників, а вимоги Державних стандартів та закону про маркування. Тож уважно читайте етикетки і піклуйтесь про своє здоров’я. А ми, в свою чергу, гарантуємо: усі компоненти продукції ТМ “Молокія” є виключно натуральними, пройшли дослідження в акредитованих міжнародних лабораторіях і не містять ГМО.

Швидше за все у продуктах є ГМО, якщо:
Фрукти та овочі тривалий час не псуються та не змінюють зовнішній вигляд.
В складі є рослинні жири, пальмова олія, крохмаль, загущувачі, стабілізатори чи замінники молочних жирів.
На упаковці немає позначки
“без ГМО”, яка є обов’язковою вимогою Державних стандартів України.