Молоко - дітям, кисломолочні продукти - дорослим!

Дитині, наприклад, для нормального розвитку та росту до 5 місяців потрібне лише молоко матері. Поживна цінність молока та молочних продуктів обумовлена вмістом понад 20 амінокислот білка, 25 різних жирних кислот, 30 мінеральних солей, 20 різних вітамінів, ферментів та гормонів. Залежно від віку, стану здоров’я та уподобань, кожна людина обирає для себе певні молочні продукти. Ми підготували декілька порад, як це зробити правильно.
 
Кефір після 40

Для дітей шкільного віку в період інтенсивного росту та людей, робота яких пов’язана з фізичними навантаженнями, рекомендовано, окрім молока, включати в меню кисломолочні та тверді сири, які багаті на кальцій.

З віком у людини знижується здатність перетворювати лактозу (молочний цукор), що міститься в молоці. Тому однією з рекомендацій для людей після 40 років є заміна молока кисломолочними продуктами, в яких збережені всі корисні речовини молока та є необхідні молочнокислі бактерії. Ці бактерії утворюють молочну кислоту, яка сприяє покращенню апетиту, виділенню слини, шлункових соків, жовчі. Симбіоз мікроорганізмів кефіру пригнічує процеси гниття у кишківнику, попереджає «самоотруєння організму». Кисломолочні напої корисно вживати при колітах і гастритах зі зниженою кислотністю. Якщо у вас підвищена кислотність (при виразковій хворобі), необхідно зменшити вживання кисломолочних продуктів. Краще пити тепле молоко невеликими порціями.

Масло та сметана - скарбничка корисних речовин

Вершкове масло і сметана є джерелом надходження в організм людини жиророзчинних вітамінів А, Е і К. Так як температура плавлення молочного жиру (26-32 градуси) нижча за температуру людського тіла і значно нижча в порівнянні з яловичим та свинячим жиром, молочний жир швидко перетравлюється і добре засвоюється організмом. На ПрАТ "Тернопільський молокозавод" масло і сметану виготовляють лише з пастеризованих вершків, що отримані з коров’ячого молока без використання рослинних жирів. Ці продукти можна називати скарбницею речовин, яких немає в інших молочних продуктах. Молочний жир вкрай необхідний для нормального росту і розвитку дітей - його вітаміни і інші складові частини (фосфатиди і ненасичені жирні кислоти) необхідні для нормального обміну речовин, захищають організм від інфекційних захворювань, додають шкірі еластичності, покращують зір. Вершкове масло незамінне в раціоні після операцій на шлунку та кишківнику. Гастроентерологи радять хворим на коліти вживати каші з вершковим маслом.