Молоко "Під мікроскопом"

 
1
Фермерські господарства

Для виготовлення  якісної молочної продукції необхідна відповідна молочна  сировина.  Тому  виготовлення молокопродуктів на підприємстві ТМ "Молокія" починається не з виробничих цехів, а з фермерських господарств. Ми постійно здійснюємо контроль якості сировини та проводимо лабораторні дослідження. Відбирається лише та сировина, що відповідає вимогам ДСТУ на молоко коров’яче незбиране
 

Процес доїння

В процесі доїння в молоко можуть потрапити різні мікроорганізми: через забруднену підстилку, корм, повітря, обладнання, руки доярки, шкіру тварини. Перша вимога для збереження чистоти молока — це мінімальний контакт із зовнішнім середовищем. Отримати молоко вищого ґатунку легше від фермерських господарств, де встановлено сучасне і якісне обладнання із доїльним залом.

2
3
Швидке охолодження

Як відомо, молоко із вимені здорової корови мікробіологічно чисте. Знижують якість молока бактерії. Якщо не було дотримано правил зберігання молока, бактерії швидко розмножуються і як результат, молоко не відповідає нормам ДСТУ (державні стандарти України). Саме тому на фермерських господарствах, з якими співпрацює ПрАТ "Тернопільський молокозавод", обов’язково має бути встановлена система охолодження. В такій системі молоко від корови потрапляє одразу в охолоджувальний резервуар. Швидке охолодження до температури +4℃,+6℃ дає змогу загальмувати розвиток мікроорганізмів та зберегти якість молока. Виключення контакту молока із навколишнім середовищем та дотримання санітарно-гігієнічних норм на всіх етапах доїння, зберігання,транспортування – це запорука збереження якості сирого молока за мікробіологічними показниками.
 

Аналіз молочної сировини

Перед тим, як молоко потрапляє на виробництво, у лабораторії здійснюється аналіз молочної сировини за фізико-хімічними та  мікробіологічними  показниками. За  результатами досліджень  вирішується  подальша  доля молока. Щоб воно було безпечним для споживання, проводиться обов’язкова очистка від бактерій і спор та "лагідна" низькотемпературна пастеризація. Результатом такої технології є безпечний продукт з мінімальним температурним впливом на складові молока (структуру білків, вітамінів  та  інші.)
Щоб зберегти якість пастеризованого молока протягом строку придатності до споживання, необхідно дотримуватися умов зберігання.  

4