Що таке закваска для кефіру?

Згідно з державним стандартом України 4417, кефір виготовляють шляхом сквашування молока закваскою на кефірних грибках або концентратом грибкової кефірної закваски. У справжньому кефірі більше ніяких компонентів бути не повинно.

 
Кефірні грибки є природним утворенням і мають надзвичайну цінність. Це складний симбіоз мікроорганізмів, що утворився у процесі тривалого розвитку в природніх умовах. Ці мікроорганізми поводяться як цілісний організм: вони разом ростуть, розмножуються і передають свою структуру і властивості наступним поколінням.
Кефірні грибки мають неправильну форму, жовтий відтінок, їх розмір коливається від 15 до 20 мм у діаметрі. До їхнього складу входить близько 22 види мікроорганізмів, основну частину яких складають молочнокислі палички, стрептококи, оцтовокислі бактерії і молочні дріжджі.
Природна сила кефіру
Унікальне сполучення мікроорганізмів кефірних грибків додає кефіру здатності відновлювати мікробіоценоз у кишківнику і перешкоджати заселенню його патогенною мікрофлорою. Причому, чим зріліший кефір, тим сильніше він стимулює виділення травних соків. Зрілий кефір рекомендується при гастриті зі зниженою кислотністю і хронічним запаленням товстого кишківника (коліті). Однодобовий кефір допоможе людині, яка страждає на закрепи.
Цікавий факт

Свого часу лауреат Нобелівської премії і відомий медик І.І. Мєчніков говорив, що в кишківнику людини, в результаті неправильного харчування, накопичується безліч різних шкідливих бактерій, які з часом викликають захворювання і прискорюють процеси старіння. Нейтралізувати ці процеси можна за допомогою різних кисломолочних продуктів, виготовлених на кефірних грибках. Видатний вчений саме так починав лікувати хворих - призначав пити кефір.

Який кефір справжній?
Справжній кефір – це кисломолочний напій, виготовлений шляхом сквашування молока закваскою на кефірних грибках або концентратом грибкової кефірної закваски.
 
Якщо в магазині Ви побачили напис на упаковці:
"кефірчик", "біо-кефір" чи "кефірний напій" - швидше за все це похідні, так звані кефірні продукти.