Як відрізнити натуральну сметану від фальсифікату?

 
Технологія виробництва натуральної сметани

Перш за все, потрібно чітко визначити, що таке кисломолочні продукти. Їх отримують шляхом сквашування (ферментації) молочних сумішей спеціальними мікроорганізмами, які входять до складу заквасок або заквашувальних препаратів. У процесі сквашування, окрім молочної кислоти, утворюються інші речовини, які і зумовлюють особливий смак кисломолочних продуктів. 

Сметана - це не просто сквашені вершки. Після заквашування та сквашування, вони повинні доохолодитися та дозріти. У процесі дозрівання накопичуються ароматичні речовини, що надають сметані характерні смак та аромат. Отож, у справжній сметані, крім пастеризованих вершків, отриманих із натурального молока, та закваски, не повинно бути нічого іншого.

Особливі прикмети ненатуральної сметани

Прісний смак сметани з’являється при використанні неякісної закваски або, до прикладу, заквашування проводилося при дуже низьких температурах. Кислий смак матиме продукт, який зберігали неправильно, а гіркий присмак - якщо порушено технологію виготовлення, використано неякісну сировину, або виробник вирішив заощадити на якості жиру, замінивши частину молочного жиру рослинним. Такий продукт вже не може називатися сметаною.

Відповідно до державного стандарту, - це вже сметанний продукт і, у такому випадку, на упаковці не повинно бути слова "сметана".

Одним із способів обробки при виготовленні сметани є термізація (нагрівання при високих температурах). Таким чином подовжують термін зберігання продукту. Однак, після термізації, сметана втрачає усю наявну в ній корисну мікрофлору. Нетермізована молочна продукція принесе більше користі.

Порада:

Вибирайте нетермізовану сметану, виготовлену згідно з ДСТУ. До складу справжньої сметани входять лише пастеризовані вершки з коров'ячого молока та закваска чистих культур молочнокислих бактерій. Кислий, гіркий чи прісний смак сметани свідчить про те, що була порушена технологія виробництва.