Якісне молоко - це безпечне молоко

Молоко може стати середовищем для розмноження мікроорганізмів, якщо в нього потрапила патогенна флора. Науково доведено: через сире молоко може передаватись дифтерія, скарлатина, вірусний гепатит тощо.
 
У чому небезпека "стихійного" молока?

Збудники кишкових інфекцій та поліомієліту можуть потрапити в молоко на всіх етапах його отримання:

  • 1
    туберкульозні бактерії потрапляють у молоко корови, якщо тварина хворіє туберкульозом вимені, легенів (відкрита форма), кишківника або статевих органів;
  • 2
    туберкульозні бактерії можуть потрапити у молоко від осіб з відкритою формою туберкульозу під час доїння чи переливання молока;
  • 3
    пестициди, антибіотики, афлотоксини та інші токсиканти також можуть потрапити в молоко через корм, кормові добавки, стимулятори росту та підчас проведення профілактичних або лікувальних заходів.

Цих небезпек легко уникнути, якщо не купувати сире молоко "з рук" на стихійних ринках чи базарах. 

Кип’ятіння молока — не панацея

Перший засіб захисту, який спадає на думку, - це прокип’ятити молоко, адже при високих температурах патогенна мікрофлора гине. Однак разом з нею гине і корисна: частково випадають в осад альбумін та солі кальцію, руйнуються вітаміни та ферменти, погіршується смак.
Щоб максимально зберегти усі складники молока, на молочних підприємствах кип’ятіння замінюють пастеризацією. На ПрАТ "Тернопільський молокозавод" застосовують низькотемпературну пастеризацію. При цьому молоко зберігає усі цінні властивості: вітаміни, макро- і мікроелементи зазнають найменших змін.

Не ризикуйте власним здоров`ям, вживайте безпечне молоко.