Кисломолочний сир в раціоні дитини

Розглянемо більш детально цінні складові кисломолочного сиру:
ЛІЗИН
Це аліфатична амінокислота, незамінна для людського організму. Вона входить до складу практично будь-яких білків і потрібна для росту та відновлення тканин. Лізин покращує засвоєння кальцію з крові і транспортує його в кісткову тканину. Тому може бути невід'ємною частиною програми лікування і профілактики остеопорозу.
Амінокислота, що є біологічним прекурсором серотоніну (з якого потім може синтезуватися мелатонін) і ніацину. Якщо дитина не буде отримувати цієї амінокислоти, то порушується синтез речовин, необхідних для нормального розвитку кровотворної системи. Триптофан входить до числа 20 найважливіших природних амінокислот, з яких переважно складаються білки всіх живих організмів. При цьому він є незамінним для людини. До речі, м'ясо і риба також містять триптофан.
ТРИПТОФАН
МЕТІОНІН
Ця амінокислота слугує в організмі донором метільних груп (у складі s-аденозіл-метіоніну) при біосинтезі холіну, адреналіну та інших, а також є джерелом сірки при біосинтезі цистеїну. При дефіциті цієї амінокислоти, може порушитися обмін вуглеводів.