Пильність експертів та споживачів

 
Чому молоко ТМ "Молокія" зберігається довше, ніж щойно видоєне, і не скисає тривалий час?
 
Начальник служби безпечності та якості  ПрАТ "Тернопільський молокозавод" Інна Петрашко:
Процес скисання у молоці відбувається через наявність у ньому бактерій. І чим їх більше, тим швидше воно скисає. На нашому підприємстві молочна сировина проходить механічну та температурну обробку (низькотемпературну пастеризацію). Ця технологія дозволяє мінімально впливати на молоко, а отже, максимально зберегти в ньому усі важливі властивості та складники: білки (альбуміни, глобуліни, казеїн), жири, вуглеводи, ферменти, мінеральні солі, вітаміни. В очищеному молоці дуже мало "шкідливих" бактерій, тому потрібно більше часу для їхнього розмноження.  Пастеризоване молоко компанії "Молокія" довго не скисає, адже воно очищене. І навпаки: швидке скисання молока є певним сигналом – у ньому може бути надмірна кількість "шкідливих" бактерій. 
 
У чому полягає механічна очистка молока на підприємстві?
 
Головний інженер ПрАТ "Тернопільський молокозавод" Леонід Шишковський:
Згідно з класичною технологією очистки, яку використовує більшість європейських компаній, сире молоко подають на сепаратор, де відділяють жир (вершки). Знежирене молоко подають на механічну очистку, а вершки стерилізують (температурний режим > 100°C). Наступний етап – доведення молока до потрібного виробнику рівня жирності шляхом додавання стерилізованих вершків. Задля зменшення впливу на склад і структуру молока, а отже, і його властивості, наша компанія обрала дещо іншу технологію. У 2012 році на заводі завершено один з етапів модернізації виробництва відповідно до міжнародних стандартів. Після тривалих перемовин з кількома європейськими виробниками обладнання, у 2011 році було укладено договір з німецькою компанією GEA Westfalia Separator GmbH. Спеціально для нашого підприємства ця компанія надала проект обладнання, принцип дії якого використовують лише окремі європейські молочні заводи. Дана технологія передбачає очищення усього сирого молока механічним методом. Відбувається цей процес за принципом роботи центрифуги. Завдяки центробіжній силі, важча фракція (молоко), опускається вниз, а легша (до 92% вегетативних та до 96% спорових бактерій) – піднімається вгору і вилучається. Після проведення механічної очистки молоко пастеризують за пониженими температурними режимами, що дозволяє мінімально вплинути на його структуру. Таким чином отримують якісне, чисте і безпечне молоко. 
 
Чому не можна обійтися звичайною пастеризацією, як це було раніше?
 
Головний технолог ПрАТ "Тернопільський молокозавод" Борис Лукіянчук:
Щоб забезпечити якість готової продукції, заводське молоко, проходить температурну обробку. В кожного виробника свій метод: стерилізація, ультрапастеризація або пастеризація. Компанія "Молокія" в першооснову своєї роботи поклала принцип виготовлення продукції з максимальним збереженням цінних та корисних властивостей молока.
"Лагідна" пастеризація 
вважається найменш агресивним способом обробки сирого молока. Щоб максимально очистити молочну сировину від бактерій, на підприємстві використовують спочатку бактофугування, а потім низькотемпературну пастеризацію. Очистка молока механічним методом дала змогу знизити температуру пастеризації молочної сировини та отримати якісну і безпечну продукцію. Низькотемпературна пастеризація – один з найкращих методів обробки молока, який зберігає усі його корисні властивості та не змінює склад.