Як обрати якісне молоко?

Але чи задумуємось ми над тим, як обрати дійсно смачне, натуральне та безпечне молоко?
Саме тому, перед походом в магазин візьміть на озброєння декілька порад:

1
Тільки пастеризоване молоко зберігає корисні властивості.

"Натуральне — означає корисне".

Цю аксіому справедливо застосовувати до продуктів харчування, в тому числі і до молока. Проте, як визначити натуральність? Перш ніж потрапити в упаковку, молоко проходить термічну обробку. Є декілька варіантів: пастеризація, ультрапастеризація, стерилізація та ультрастерилізація.

Кожен з цих процесів відрізняється температурним режимом та тривалістю обробки.

При пастеризації молоко нагрівають до температури не вище 90°C. У такому випадку патогенна мікрофлора знищується. Харчова цінність при пастеризації практично не змінюється, а цінні властивості та компоненти (вітаміни та ферменти) залишаються.
При ультрапастеризації теплова обробка здійснюється за температури 125-140°C протягом не менше двох секунд, залежно від способу.
Стерилізація та ультрастерилізація молока передбачає знищення всіх організмів та агентів, здатних до розповсюджування, шляхом нагрівання до температури 140-150°C. Очевидно, що за такої температури всі корисні мікроелементи зникають теж. Виробники такого молока визнають, що в ньому руйнується навіть вітамін С.
Для щоденного вживання оптимальним є пастеризоване молоко. Згідно з нормами маркування, вид теплової обробки продукту повинен вказуватися на упаковці, тож уважно слідкуйте за цим.
2
Солодкуватий присмак молока говорить про те, що воно відновлене з сухого.

Часто під виглядом натурального молока продають відновлене з сухого. Такий продукт, як правило, має неприродній солодкуватий присмак. Говорити про його користь можна лише частково. Через обробку гарячим повітрям при сушінні деякі білкові молекули змінюють свій склад, а вітаміни руйнуються. Як результат, - замість натурального молока можна отримати рідину, зафарбовану у білий колір.

3
Сировина для виготовлення молочних продуктів повинна бути перевіреною.

Молоко буде корисним лише у тому випадку, якщо воно "чисте". Саме тому важливим аргументом при виборі молока є те, де саме підприємство-виробник закуповує сировину. Постачальниками молока повинні бути перевірені фермерські та селянські господарства, які дбають про чистоту, гарантують відсутність інфекційних захворювань. Вони постійно контролюють стан здоров'я та умови утримання корів. Без ветеринарного свідоцтва про безпеку поголів'я і сировини фермерське господарство не може здавати молоко на переробне підприємство. Окрім цього, і саме підприємство повинно постійно здійснювати контроль за якістю сировини.

4
Знайдіть інформацію про виробника молочних продуктів.

Молоко — це продукт щоденного вжитку, тому, обираючи ту чи іншу торогову марку, варто дослідити її. Поцікавтесь історією компанії, її репутацією, чи є власна сировинна база, які способи виготовлення продукції використовуються, цінності компанії-виробника. Власне, останнє — це вагомий аргумент на користь вибору "своєї" торгової марки.